Неділя, 05.05.2024, 12:04
Вітаю Вас Гість | RSS
ВИНОГРАД

                             Як правильно вибирати препарати?

«Закінчився виноградний сезон. Обрізані й укриті на зиму виноградні кущі. Перевірив наявність залишилися після літа препаратів, які застосовував для захисту виноградника від хвороб і шкідників, - залишилося зовсім небагато. Значить, потрібно протягом зими поповнити запаси. Але щоб підібрати необхідні препарати, потрібно вміти визначати їх характеристики і властивості, вказані на етикетці або в інструкції на упаковці. Як правильно їх читати?

Якісні і правильно підібрані препарати забезпечують надійний захист виноградних рослин від грибкових захворювань і шкідників та гарантують отримання високих врожаїв. Ці препарати повинні працювати ефективно. А оброблена ними продукція згодом має бути безпечною для споживання. Тому правильно прочитана інформація про препарат допоможе не тільки підібрати необхідний, але і уникнути помилок при його застосуванні.


Слід враховувати й те, що етикетка та інструкція на упаковці є одним з показників якості препарату. У них міститься інформація, яка представлена ​​на основі ретельного вивчення використання та ефективності препарату. Там повинно бути написано торгова назва і тип препарату, діюча речовина і призначення препарату, а також зображена таблиця використання: сільськогосподарська культура, шкідник, кількість застосувань і строк очікування, обумовлені необхідні заходи безпеки і сумісність з іншими препаратами. Часто один і той же препарат різними виробниками продається під різними торговими марками. Наприклад, препарати карате, карат містять один і той же діюча речовина лямбда-цигалотрину. Ще вказується на етикетці тип препарату: інсектицид, акарицид, фунгіцид і т. д., який говорить про те, проти якого об'єкта застосовується препарат. Крім торговельної назви на етикетці або в інструкції повинно бути зазначено діючу речовину - це назва хімічної сполуки, забезпечує необхідні властивості препарату. Повинна бути вказана ще концентрація хімічної речовини, тобто кількість діючої речовини в препараті. Деякі препарати продаються в різних відсоткових співвідношеннях діючої речовини, тому за процентним вмістом діючої речовини у препараті можна вибрати його необхідне дозування.


Докладена таблиця використання препарату включає інформацію про сферу його застосування, нормах витрати, строки застосування, шкідливих об'єктах, терміни очікування і кількості можливих обробок за сезон. У цій таблиці в сфері застосування вказуються ті види сільськогосподарських культур, на яких можна без ризику використовувати препарат. Норма витрати визначає його кількість, необхідну для обробки 1 га сільгоспугідь проти шкідливого об'єкта або кількість препарату, що розчиняється в певному об'ємі води, наприклад, на 5 або 10 л водного розчину.


Строки застосування вказують найбільш оптимальний період для обробки. Назва шкідливого об'єкта вказує, проти якого шкідника, смітної рослинності, хвороби використовується препарат. Указувана кратність обробок визначає можливу кількість обробок за вегетаційний період. Термін очікування визначає час після останньої обробки, необхідне для безпечного збору врожаю і споживання вирощеної продукції.


Якщо вказуються терміни виходу на оброблену ділянку, то цей час після обробки, через яке можна виходити на поле без шкоди для здоров'я. Сумісність пропонованого препарату з іншими пестицидами свідчить про можливість спільного застосування препаратів різного призначення.


На етикетці та в інструкції обов'язково мають бути зазначені заходи безпеки, тобто міститься інформація про можливе нанесення шкоди людині та навколишньому середовищу застосовуваним препаратом і про способи його запобігання.


Відповідно до Екотоксикологічні оцінкою всі пестициди розбиті на чотири класи небезпеки.


I клас - високонебезпечні для бджіл пестициди. Дотримання захисної зони для бджіл не менше 4 км; обмеження літа 4-5 діб.


II клас - среднеопасние для бджіл пестициди. Дотримання захисної зони для бджіл не менше 3-4 км, обмеження літа 2-3 діб. Всі піретроїди належать до II класу небезпеки.


III клас - малонебезпечні для бджіл пестициди. Дотримання захисної зони для бджіл 2-3 км, обмеження літа 1-2 діб. Більшість фосфорорганічних інсектицидів та неонікотіноідов відносяться до III класу небезпеки.


IV клас - практично безпечні для бджіл пестициди. Дотримання захисної зони для бджіл не менше 1-2 км, обмеження літа 6-12 годин. До цього класу небезпеки відноситься бациллус турінгіенсіс.


Обираючи той чи інший препарат для обробки виноградника або саду, необхідно враховувати всі негативні наслідки його застосування для здоров'я людини і домашніх тварин. Набувати захисні препарати потрібно в спеціалізованих магазинах, уникаючи їх покупки на стихійних ринках або з рук. Це дозволить звести до мінімуму ризик покупки підробленого препарату або з простроченим терміном дії.

Меню сайту
пошук по сайту
Форма входу
Пошук
Календар
«  Травень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0