Неділя, 05.05.2024, 14:10
Вітаю Вас Гість | RSS
ВИНОГРАД

             Все про виноград.

Виноград - це багаторічна дерев'яна ліана, або кущі родини виноградних поширених в районах з помірним суп-тропічним та інколи тропічним кліматом : Виноград вирощують на усіх континентах. Плоди круглі , ягоди овальні жовто-зеленого, пурпурового або темно синього кольору, зібрані в грона; Споживають свіжими , використовують для виготовлення вина , сушать ягоди на ізюм. Значення виноград "Vitis" - рід рослин родини виноградних(vitaceae), нараховується понад 800 000 видів. Гроно винограду - плоди що ростуть на виноградній лозі. усі сорти поділяються на столові винні та ізюмні. Виноград використовоють славою цілющого високопоживного продукту. Його ягоди містять значну кількість легкозасвоюваних цукрів , вітаміни , мінеральні солі ( кальцію заліза фосфору ). Найпопулярніші сорти винограду - к-ш сорти ( без кісточки ), у вигляді ізюму , види ,що мають цінність для селекції можна поділити на 3 групи за географічним принципом :
 1) Європейський виноград (vitis vinifepo). Переважна більшість сортів цього виду відносяться до столових , чи технічних. Тереторія де поширений у дикому стані цей вид - Середня Азія , Кавкз , Чорного Моря, Кубань , Крим , пониззя Дніпра , Бугу , Дунаю , країни південної, та середньої частини Европи. Сорти цього виду мають такі спільні риси листя не опушене невеликого розміру, ягоди мають високі смакові якості. Ці сорти не стійкі проти філоксери та грибкових хвороб , не є морозостійкими ( до -180- -20°С)
 2) Східноазіатські види , або виноград Амурський . Вони краще пристосовані до вирощування до вирощування в північних регіонах , ніж Європейський. На далекому сході виноград витримує до мінус 40 градусів .Широко використовується для виведення морозостійких сортів.
 3) Американські види - ці види винограду набули поширеня після 1 світової вйни з європи до америки грибкових хвороб , та філоксери , що завдали значної шкоди Європейським сортам винограду. Вони стійкі проти хвороб , та шкідників. Філоксеростійкість цих видів застосовувалась при щепленні на них європейських сортів з високими смаковими якостями. 
  Пагони винограду називаються виноградною лозою. Пагін проростає з бруньки , а дальше на наступні роки кожна брунька цього пагона дає все гірші , і гірші пагони. Укорочений пагін-це одна брунька укороченого пагона розвивається в наступній вегетаційний період розвиваються сильні довгі пагони , які в свою чергу приносять укорочені пагони. Довгі пагони цвітуть і плодоносять , а укорочені ні . Дякуючи короткій підрізці винограду , це чергування укорочення і відростання пагона незамітне , тому виноград цвіте і плодоносе кожний рік . Квітка маленька зібрана в суцвіття . В залежності від наявності в квітці чоловічої , та жіночої частини і степені їх розвитку розрізняють наступні види квіток: істинно жіночі , чоловічі , двостатевий вид функціонально чоловічий , функціонально жіночий. Три остані види являються у винограді основними. 

 

З'являються суцвіття у винограду в травні, час цвітіння травень-початок червня. Суцвіття - волоть з дрібними зеленими квітками. Всі культурні сорти винограду в суцвіттях мають жіночі і чоловічі квітки і зазвичай не потребують перехресному запиленні. Після цвітіння формуються плоди - ягоди, утворюючи щільну гроно. Час дозрівання ягід винограду серпень - вересень.

 

Ягоди винограду в залежності від сорту бувають круглої, яйцевидної або витягнутої форми, також різняться за величиною. Від зовнішнього впливу м'якоть ягоди зберігає шкірка з восковим нальотом. У центрі знаходиться насіння, зазвичай 1-4 шт, жовто-коричневого кольору, але є сорти які не утворюють насіння.

 

Солодкі соковиті ягоди винограду дуже смачні, але через великий вміст цукрів виноград вважається висококалорійним продуктом, тому його не рекомендують людям з надмірною вагою або хворим на діабет. Рекомендують їсти ягоди винограду або пити виноградний сік як загальнозміцнюючий засіб, великий вміст органічних кислот, вітамінів і мінеральних речовин надає корисну дію на організм людини.

 

Якщо ви вирішили вирощувати виноград на своїй ділянці необхідно правильно вибрати сорти, вивчити умови, які необхідні для розвитку рослини і правила догляду. При виборі сортів винограду при вирощуванні в середній смузі Росії з помірним кліматом необхідно звернути увагу на наступні характеристики:
Термін дозрівання дуже важливий при вирощуванні винограду в районах з коротким літом. Надранні сорти дозрівають менш ніж за 90 днів, дуже ранні за 90-100 днів, ранні за 100-110 днів, середні за 120-130 днів, середньопізні за 130-140 днів і пізні за більш ніж 140 днів. Для помірного клімату підбирайте сорти дозрівають до середини вересня, щоб встигнути зібрати врожай до перших заморозків і дати час рослині накопичити сили до зими.

 

Морозостійкість - другий важливий показник при виборі сорту винограду. Рослина має витримувати не тільки максимально негативні температури взимку, а й переносити зимові відлиги, перепади температур, зледеніння, холодні вітру. Чи не морозостійкі сорти можна вирощувати там, де взимку температура не опускається нижче-150С, середньо морозостійкі сорти винограду переносять зими з похолоданням до -19 ... -23 0С, сорти підвищеної морозостійкості витримують негативну температуру взимку до -24 ... -27 0С, високо морозостійкий виноград можна вирощувати в районах з морозами взимку нижче -27 0С. На підвищення морозостійкості рослини впливає правильний догляд: своєчасні підгодівлі, полив, обрізка, правильне формування. Вирощуючи виноград в середній смузі Росії, слід вкривати на зиму сорти навіть з підвищеною морозостійкістю.

 

За особистими уподобаннями вибирайте сорт винограду за якістю ягід. Перш ніж купити саджанець винограду бажано спробувати його ягоди на смак. Так, наприклад, американські давно відомі сорти Ізабелла, Лідія, ростуть у нас добре, але у них посередній кислий смак. Якщо ви хочете отримувати врожай солодких ягід з оригінальним смаком, придбайте саджанці винограду сучасних сортів у спеціалізованих розплідниках.

 

Розмір, форма і колір ягоди також мають значення для естетичного сприйняття. Красиво виглядають великі грона винограду, зараз є сорти винограду, у яких грона визрівають масою від 500-800 гр до 1-1,2 кг. Форма і щільність ягід у гроні також необхідно врахувати. На жаль, більшість сортів винограду з великими гронами більш пізнього строку дозрівання, тому їх вирощують тільки в теплому кліматі.

За формою ягоди можуть бути округлі, овальні, соскоподібні, циліндричні, зігнуті, каплевидні. За кольором ягоди винограду бувають зелені, жовті, червоні, сині, фіолетові.
Необхідні умови навколишнього середовища для нормального розвитку винограду та отримання з нього хороший урожай - це тепло, світло, вологість і харчування.

 

У південних країнах досить довге літо з постійно високими температурами, тому там виноград визріває солодкий і ароматний. У північних районах встигають визрівати тільки ранні сорти винограду. Навесні бруньки починаються пробуджуватися з підвищенням температури до +10 0С. Під час цвітіння для запліднення квіток і зав'язування ягід тепло має триматися в інтервалі +25 ... +30 0С, при температурі нижче +15 0С зав'язування ягід не відбувається.

 

Небезпечні для винограду навіть невеликі весняні заморозки, короткочасне зниження температури до +1 0С може погубити всі зелені бруньки, що з'явилися пагони і суцвіття. Погано впливає на розвиток рослини різкі перепади температур влітку, несприятлива температура під час росту нижче +10 0С і вище +37 0С.

 

Оптимальна температура для дозрівання ягід винограду +28 ... +32 0С, при зниженій температурі в них мало накопичується цукру, тому в північних районах або в холодне літо виноград дозріває з більш кислим смаком.

 

Сонячне світло дуже важливий для нормального росту винограду. Якщо ви посадите саджанець навіть у півтінь, його пагони будуть тонкими, витягнутими, листя бляклими, рослина буде легко дивуватися хворобами, а врожай ягід значно втрачати в якості смаку і кольору. Тому виноград не слід садити під кронами дерев, у північних стін. Для пристрою невеликого виноградника відведіть найбільш освітлене сонцем місце, можна влаштує шпалеру близько південного боку стіни будинку або на відкритому місці з захистом від сильних вітрів.
Грунт. Виноград може рости на різних грунтах, але найбільш сприятлива легка добре удобрена і дренированная земля з вмістом крупного піску. Така земля добре пропускає повітря і вологу, швидко прогрівається. Не придатні для вирощування винограду заболочені і солонцюваті грунти.

Меню сайту
пошук по сайту
Форма входу
Пошук
Календар
«  Травень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0