Неділя, 05.05.2024, 14:18
Вітаю Вас Гість | RSS
ВИНОГРАД
                                                                                                                                          Як зберегти живці взимку   
«Як краще всього зберегти живці винограду до весни, щоб потім з них виростити саджанці?

Держак винограду, зрізаний з куща, є частиною живого організму. У ньому містяться вуглеводи (цукор і крохмаль), і ці речовини витрачаються при диханні тканин під час зберігання. Вони потрібні також і для утворення коренів і пагонів при вирощуванні саджанців із живців. Живці будь-якого сорту винограду найкраще зберігаються при температурі в межах -1 ... +2 ° С і вологості повітря 80-85%. Зручніше за все зберігати їх у підвалах і холодильниках (якщо їх невелика кількість).

У підвалі живці зберігають у вологому піску, пропарених тирсі, торфі, моху, попередньо вимочивши їх в відстояною водопровідної або дощовій воді протягом двох діб. Для зберігання використовують ящики (можна зберігати живці прямо на підлозі). На підлогу насипають шар зволоженого піску або іншого матеріалу, потім укладають пов'язані пучками живці, зверху їх засипають піском. Так можна укладати живці в кілька шарів. Зверху весь штабель живців бажано накрити шматком полімерної плівки, щоб зменшити можливе випаровування вологи.

Потрібно стежити, щоб пісок або інший матеріал, вживаний для зберігання живців, завжди був вологим. Необхідно регулярно перевіряти черешки, щоб не допустити їх поразки цвіллю. Якщо виявили цвіль, то всі живці слід обробити тривідсотковим розчином залізного купоросу або рожевим розчином марганцівки. Допоможе зменшити розвиток цвілі на черешках їх обробка фундазолом, хінозол перед закладкою на зберігання.

Невелика кількість живців можна зберігати і в холодильнику. Пучок обертають вологою бавовняною тканиною або фільтрувальним папером і поміщають в поліетиленовий пакет, який потім нещільно зав'язують або роблять у ньому невеликі отвори для вентиляції. Під час зберігання пакета з живцями в холодильнику необхідно регулярно контролювати їх вологість.

Якщо немає підвалу, що часто буває на дачних ділянках, то зберігати живці можна, прикопавши їх в землі. На садовій ділянці на піднесеному місці, яке не заливається дощовими або талими водами, викопують траншею глибиною 40-50 см. На дно траншеї насипають пісок шаром 5 см, на нього укладають живці, зв'язані в пучки, зверху їх засипають піском. Потім над таким укриттям насипають земляний пагорб висотою 20-30 см. Щоб зменшити в ньому промокання землі, зверху його можна замульчувати соломою, скошеною травою і т. п. або накрити полімерною плівкою, листами шиферу, дерев'яними щитами.
Меню сайту
пошук по сайту
Форма входу
Пошук
Календар
«  Травень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0