Неділя, 05.05.2024, 18:26
Вітаю Вас Гість | RSS
ВИНОГРАД

   Лікувальні властивості винограду

У природі мало інших плодів, які могли б  змагатися з виноградом.  Лікувальні властивості винограду відомі давно. Про них знали люди, що жили ще до нашої ери. 

 Стародавні цілителі лікували соком незрілих ягід винограду ангіну і виразки в роті. Це засіб збивало жар і допомагало при кровохарканні. Сушені плоди давали людям з хворими внутрішніми органами легкими, печінкою та нирками.

Земські лікарі успішно лікували солодкої ягодою пухлини і меланхолію, а промиті листя чагарника прикладали до ран щоб швидше гоїлися.  У середині ХІХ ст., Коли хімічний склад ягід був добре вивчений, лікувати виноградом стали в багатьох країнах: Франції, Німеччини, Австрії, Угорщини, Італії та ін  З історії: У Росії велику увагу вивченню цілющих властивостей винограду в ХІХ ст. приділяв доктор

Володимир Миколайович Дмитрієв. Він створив і описав систему віноградолеченія, яку практикував в Криму.  Володимир Миколайович походив з дворян Калузької губернії. Медичну освіту здобув, навчаючись у Московському університеті і закінчивши курс в 1860 р. Лікарська практика почалася службою в Морському відомстві. Дмитрієв працював лікарем на морських суднах, що дозволило йому неодноразово здійснювати кругосвітні подорожі.  Уже в гімназії у Володимира Миколайовича виявилася легенева хвороба.

Морські подорожі сприятливо впливали на його стан, але після повернення до Москви хвороба знову починала прогресувати.  У жовтні 1867 р. за порадою професора Боткіна Дмитрієв приїжджає до Ялти, щоб вилікуватися від туберкульозу і, в цей же час починає «роботу з вивчення лікувальних властивостей кліматичних умов Криму і по пристрою культурної обстановки в виникає російською курорті». Це стало справою всього його життя, тому В. М. Дмитрієва вважають творцем Ялти як кліматичного курорту.

Виноградо лікування  включало в себе два способи. До першого відносилося вживання самих ягід. П це  Вживання винограду разом з оболонкою і зернами могло призвести до деяких несприятливих наслідків, таких як, наприклад, хворобливі явища в кишечнику. Тому людям зі слабким кишечником або дітям, які насилу відокремлюють зерна і оболонку, прописався другий спосіб лікування  вживання виноградного соку.  

Лікування виноградом  схоже на лікування мінеральними водами. Тут так само важлива була методичність в часі прийому і поступовість при збільшенні і зменшенні порцій. Не можна було їсти виноград раніше, ніж через дві години після прийому їжі. Навіть пиття води могло несприятливо вплинути на його дію.

Заборонялося їсти виноград на ніч, так як пацієнт міг мати неспокійний сон, супроводжуваний порушенням кровоносної та статевої систем.  Добову норму розподіляли на три прийоми: перший - вранці натщесерце, другий - за дві години до обіду, третій - через три години після обіду, причому ранкова порція становила понад 1 / 3 добової норми, тому що в цей час дня процес всмоктування і засвоєння винограду відбувається швидше і повніше. Тим хворим, які не переносили виноград натщесерце, дозволялося випивати чашку чаю або кави і через півгодини приступати до винограду.  Особлива увага приділялася вибору сорту винограду і якості ягід. Для лікування відбиралися стиглі грона з непошкодженими ягодами, зрізані в той же день з куща.

Майже всі сорти, придатні для лікування, дуже ніжні і не підлягають довгому зберіганню або перевезення. Вони швидко псуються, що веде до зміни їх хімічного складу, від чого ягода робиться непридатною.  Лікувальних сортів винограду мало.

Сорти першої категорії надають велику дію на верхню частину шлунково-кишкового каналу. Вони легше переносяться слабким шлунком і, діючи на склад крові, роблять її більш пластичної. Сорти другої категорії, навпаки, швидше переходять зі шлунка в кишечник і сильніше дратують його.

Вони видаляють припливи і застій крові в черевних органах, так що їх здатність підвищувати обмін речовин переважає над їх живильним властивістю. Так що поповніти і збільшити вагу тіла можна було скоріше при вживанні винограду першої категорії, ніж другий.  Самим ідеально відповідним для лікування вважався сорт Шасла. Стигла ягода Шасла дуже ніжна і має тонкий аромат. Смак її далекий від нудотності, ніколи не приїдається, тому з якою б метою ні робилося лікування, краще всього було починати його з сорту Шасла, тим більше що його грона достигають раніше інших і довго тримаються на кущі.

Важливою умовою успішного виноградо лікування була дієта.  Зміцнююча м'ясна їжа, міцні бульйони призначалися у разі підвищеної, під впливом винограду, травної «сили» шлунково-кишкового каналу. Там же, де лікування призначалося з метою посилити регресивний метаморфоз, сприяти більш правильному кровообігу в органах живота і т. п., корисно було, навпаки, утримання від м'яса, в цьому випадку призначалися рідкі супи, варені овочі і зменшене харчування.  Гіппократ прирівнював виноградний сік по його цілющим властивостям до меду і грудного молока, з яким він подібний за своїм хімічним складом.

В.М. Дмитрієв стверджував, що виноградо лікування ідеально при хронічних захворюваннях. Так, строго дотримуючи виноградну норму, можна було вилікуватися від таких захворювань, як хронічний катар глотки, сухоти, бронхіальний катар, плеврит, подагра, бронхіальна астма, геморой, хвороба печінки, хвороба сечових органів, недокрів'я.  Однак, як і кожен препарат, виноградо лікування може викликати побічні дії, особливо у вагітних жінок і людей, які хворіють на діабет.

Сучасна медицина підтвердила ефективність виноградо лікування.  У першу чергу солодкі плоди рекомендують як загально зміцнюючий засіб стомленим і ослабленим людям. Ця ягода творить чудеса при виснаженні нервової системи. Справа в тому, що моносахариди (глюкоза, фруктоза, сахароза), яких так багато у винограді, подібно материнському молоку і меду, відразу надходять у кров і швидко засвоюються організмом.

Ефект посилюють мінеральні солі та мікроелементи, в тому числі калій, залізо, мідь, марганець, цинк, а також вітаміни аскорбінова кислота, каротин, В, Вз, Р. Все це в комплексі позитивно впливає на тонус м'язів, особливо серцевого . Нормалізується ритм серцевих скорочень і артеріальний тиск, процес кровотворення, лікує дихальні шляхи і легені (в цьому випадку рекомендують темний виноград), знижує вміст холестерину в крові. В результаті нормалізується сон, менше турбує задишка.

Як і більшість фруктів, виноград це ефективне проносне і сечогінний засіб. Ось чому його радять вживати при захворюваннях нирок (гострий і хронічний нефрит) і печінки (хронічний гепатит). Лікування виноградом звільняє організм від сечової кислоти, перешкоджаючи утворенню каменів у нирках, сечовому і жовчному міхурі, печінці. Швидко сходять набряки.

Корисний також і виноградний сік. Він дуже калорійний один літр соку по калорійності прирівнюється до 3,5 кг помідорів, або 1,5 кг яблук або персиків, 1,7 л коров'ячого молока, або 650 г яловичини, або 1 кг риби. Надзвичайно високою калорійністю володіє сушений виноград до 3300 ккал / кг.  Лікувальні властивості притаманні майже всіх сортів винограду, але особливо ефективні сорти, в яких майже відсутні м'якоть і клітковина «Шасла», «рислінг», «Семільон». Сорт «ізабелла» рекомендують для лікування катарів дихальних шляхів, а «мускат олександрійський» для лікування запалень горла.  Під час лікування не слід вживати жирної їжі, молока і молочних продуктів, квасу, пива, алкогольних напоїв, мінеральних вод, сирих овочів.

Не поєднуйте виноград з жирними і солоними стравами, кефіром, молоком, свіжими овочами і фруктами, спиртними напоями, пивом, мінеральною водою, особливо з газом це може спричинити проблеми з травленням.  Але щоб лікування дало саме той результат, на який ви розраховуєте, запам'ятаєте декілька правил:  Виноград треба вживати за 1,52 години після їжі  (Або до).

Добова норма не повинна перевищувати 2 кг (соку 1,2 л). Курс лікування 34 тижні. Перші три дні з'їдайте по 100 г плодів 5 разів на день, на 4 день до 1 кг, потроху додаючи щодня, на 7-ї до 2 кг.

Шкірочку і зерна є не варто.  Ще одне правило: вживайте ягоди лише через 23 дні після збору.  Кажуть, що віноградолеченіе паралельно має косметичний ефект розчиняє зубні камені.  Виноградом не варто лікуватися страждають на цукровий діабет, гострими і хронічними колітами, гострими формами туберкульозу, ожиріння і гіпертонії, а також при виразковій хворобі шлунка і дванадцятипалої кишки.  Ізюм ефективніше свіжого винограду зміцнює нервову систему і серце, пригнічує гнів, «чистить» лімфу, кров, легені, печінку і кишечник.

Знахарі заливали родзинки виноградним оцтом в співвідношенні 4:1, давали настоятися тиждень, а потім лікували цим зіллям жовтяницю, пухлини, селезінку, виводили камені з сечового міхура. Рекомендована доза: 1 чайна ложка тричі на день через півгодини після їди.  Не варто забувати, що виноград не тільки дієві ліки, але і чудовий десерт. Щоб доставити радість собі і близьким, спробуйте приготувати виноградний пиріг.  На склянку пшеничного борошна візьміть 100 г вершкового масла (або маргарину), 2 ст. ложки цукру, півсклянки води, 1 / 2 чайної ложки питної соди, сіль.

Для начинки: 3 склянки ягід великого білого винограду, 2 склянки цукрової пудри, 2 ст. ложки цукру. Просіяне борошно насипте гіркою і додайте охолоджене масло, нарізане дрібними шматочками. Зробивши в борошні ямку, введіть соду, сіль, цукор, влийте (поступово) трохи води і замісіть помірно круте тісто.

Через 30 хвилин розкачайте в пласт, викладіть на змащене маслом деко, покривши стінки, посипте цукром, покладіть ягоди (без кісточок), присипте цукровою пудрою. Запікайте 30 хв. в духовці.

Меню сайту
пошук по сайту
Форма входу
Пошук
Календар
«  Травень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0