Неділя, 05.05.2024, 23:32
Вітаю Вас Гість | RSS
ВИНОГРАД

                                Осіння обрізка винограду

 Чому важливо знати , як обрізати виноград ? Справа в тім що в дикій природі ви не зустрінете соковитий смачний виноград - він таким ніколи не вирости без відповідного догляду. Як відомо з Біології , на свої ягоди виноград який виріс без догляду,витрачає не більше 14% всіх поступаючих до нього корисних речовин. В той час як доглянутий ( культурний ) виноградник відає плодам більше як 35% корисних речовин. 
 Подібне розприділення можливе дякоючи обрізці . Но потрібно врахувати що обрізка винограду це не тільки корисний процес для винограду , но і достиь серйозне втручання в розвиток рослини , якщо неправельно проведена операція вона може знищити цілий кущ.
 
 Для чого потрібно обрізати виноград осінню?
 Процес обрізки допоможе досягнути декілька цілей :
1) Підвищити урожайність.
2) Покращити якість виноградних ягід.
3) Збільшити розмір виноградного грона , розмір ягоди.
4) Реголюється ріст куща , підтримується його формування.
5) З'являється можливість регуліровки навантаження на кущ.
6) Замінювати вже старі частини на молоді.
    А також обрізка прискорює процес дозрівання ягід,і процес догляду за кущем винограду відбувається трохи легше. Іще обрізка підвищує морозостійкість лози , тому важливо знати для чого потрібно обрізати виноград осінню , щоб зимою кущ постраждав від морозів як умога менше.
 Після відкриття , кожна брунька на виноградному пагоні за період росту приносить плодове гроно і довгу лозу. Оскільки на пагоні багато бруньок , то і відповідно получається багато пагонів. Крім цього треба памятати що плодоносить тільки та лоза що виросла минулого року. Плодових бруньок на багаторічній деревині немає . По Грецькому принципу в кущі повинно залишатися мінімально розумна кількість деревини штамб і основа рукавів. А вся решта частина куща лишається на плодоношення.
Як правильно обрізати виноград осінню?
  Про це дуже багато написано. Но всерівно виникає дуже багато питань тому давайте попробуймо розібратися. Важливі категорії того як обрізати виноград на зиму 1)на кущах залишаємо лише ті пагони , що виросли на минулорічній деревині.
2) Ті пагони що ростуть на багаторічній частині виноградного пагона потрібно підрізати коротко.
3) Обрізаючи кущ на плодоношеня обрізаємо дуже грубі і тонкі пагони 
4) Залишаємо тільки ті пагони які добре дозріли і мають середню товщину.
   Для початку робимо осінню попередню обрізку. Це полегше накривання пагонів на зиму. При осінній обрізці обрізаємо з кожного куща все непотрібне слабкі пагони ,сильно застарілі рукава. На зиму на пагонах має залишатися не більше 60% урожайних пагонів. Не обрізайте осінню пагони які ви плануєти зробити сучками заміщення. Всі пагони укорочуйте з запасом 40 -50 % бруньок. Після цього кущі накріваємо на зиму. решта частина обрізки виноградних пагонів відбувається весною , після цього як відкриємо виноград на весну.
 
Меню сайту
пошук по сайту
Форма входу
Пошук
Календар
«  Травень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0